Klub Sportowy Granica ku chwale Żołnierzy Wyklętych!!!

26.02.2017 r. delegacja naszego Klubu pojechała jako dwie formacje bojowe na Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Zaprosił nas Brzeski Klub Biegacza Victoria. Miejsce biegu to miejscowość Jadowniki koło Brzeska – grubo ponad 400 km od Bolesławca. W skrócie to pojechaliśmy w okolice Krakowa :) .
 
Od początku…
 
Mieliśmy być niespodzianką dla uczestników biegu. Dlatego po przyjeździe udaliśmy się w wyznaczone miejsce, gdzie mieliśmy robić nasze militarne show.
 
I zrobiliśmy… :)
 
Mieliśmy dwa punkty, na które podzieliliśmy się – pierwsza grupa (oddział żołnierzy polskich) obstawiała „pętle” pierwsze 1,5 kilometra i zarazem – na powrocie – 8 kilometr. Druga grupa (Fire Team SAS) swoje działania skupiła na 7 kilometrze.
Byliśmy wielkim zaskoczeniem dla uczestników biegu, ponieważ nasz przyjazd był trzymany w pełnej tajemnicy. Każdy biegacz mijał nas z wielkim zainteresowaniem.
Nasze zadanie polegało na tym, aby markować zachowania ochronne uczestników biegu przed ewentualnym wrogiem, wspólny podbieg i przyjęcie nowej pozycji ogniowej, wskazywanie kierunku biegu, itp. Dodatkiem do całej inscenizacji były również działania pirotechniczne – świece dymne, odgłosy „granatów”, wystrzałów. Po zakończonym biegu była możliwość zrobienia sobie z nami zdjęć i z bronią palną, którą używaliśmy na pokazie i małej wystawie. To cieszyło się również wielkim zainteresowaniem.
Przed wyjazdem zostaliśmy poczęstowani gorącym posiłkiem i napojami i w drodze powrotnej zawitaliśmy do Krakowa.
 
Postanowiliśmy przespacerować się wokół Wawelu, a następnie przejść się do krakowskich Sukiennic na kawkę, herbatkę i inne naleśniki. :)
Również i w samym Krakowie byliśmy niemałą atrakcją. Przechodnie robili sobie z nami zdjęcia, a turyści zagraniczni pytali o możliwość publikacji tych zdjęć na swoich profilach społecznościowych.
 
Po dniu pełnym wrażeń, który był również bardzo istotny pod względem promocyjnym naszego Klubu, Miasta i okolic, strzelectwa, patriotycznej postawy wróciliśmy do domu. Teraz chwalimy się fotkami z wyjazdu, które możecie lajkować, udostępniać, podpisywać, oznaczać itp.
 
 
Jeżeli chcesz uczestniczyć w przeróżnych formach aktywności jakie daje możliwości nasz Klub, to zapraszamy w szeregi. :)
 
klub@ksgranica.pl i 698213229